Naszkicowane

Przebieg prac

1. Indywidualna wycena projektu
Na tym etapie wyceniam projekt, a wycenę dopasowuję do oczekiwań Klienta i jego potrzeb. Przedstawiam umowę współpracy, oraz negocjuję jej warunki.
Wycena projektu jest bezpłatna.

 

2. Analiza i badanie potrzeb
Każdy projekt to odrębne wymagania i zadania do wykonania. Na początku współpracy pytam o potrzeby oraz inspiracje do projektowanej przestrzeni – chcę dokładnie wiedzieć, na czym zależy Klientom, niezależnie czy mam zaprojektować jeden pokój, czy cały dom.

Na tym etapie szczegółowo konsultuję i analizuję oczekiwania Klienta. Wierzę, że podejście oparte na ścisłej współpracy i zrozumieniu pomaga w uwzględnieniu wszystkich niezbędnych potrzeb. Podczas analizy chcę dowiedzieć się o wymaganiach funkcjonalnych, ulubionych kolorach i materiałach, potrzebach domowników, a nawet o ich pasjach. Jest to też etap, na którym omawiam marzenia Klienta o jego przyszłym wnętrzu, weryfikuję możliwości i dopasowuje je do wyobrażeń o idealnej przestrzeni.

 

3. Inwentaryzacja
Na tym etapie dokonuje pomiaru projektowanej przestrzeni, wykonuje zdjęcia i kompletuję wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia wizji lokalnej.

 

4. Układ funkcjonalny
W tej chwili zapadać będą pierwsze najważniejsze decyzje dotyczące aranżacji wnętrza. Jest to etap przedstawienia pierwszych układów pomieszczeń, elementów wyposażenia oraz zarysu rozmieszczenia oświetlenia na rzutach poziomych uzupełnionych o pomiary i opisy. Wspólnie analizujemy zaplanowane przeze mnie układy tak, aby jak najlepiej dopasować je do oczekiwań Klienta, oraz możliwość ich realizacji w dalszych etapach.

Akceptacja jednego z układów funkcjonalnych to jednocześnie rozpoczęcie dalszego procesu projektowego.

 

5. Koncepcje projektowe
Poprzedni etap współpracy zaowocował akceptacją jednego z układów funkcjonalnych, na podstawie którego realizuje koncepcje projektowe z rozwinięciami ścian dla projektowanych pomieszczeń. Przedstawiam plansze moodboard oraz widoki 2D w formie przekrojów poszczególnych pomieszczeń, tak aby jak najbardziej realnie i obrazowo pokazać Klientowi zarys koncepcyjny, pomysł oraz rozwiązania materiałowe i techniczne. Uwzględniając ilość pomieszczeń oraz obszar projektowanej przestrzeni planuję kilka spotkań, na których omawiam z Klientem szczegółowo jedno lub dwa pomieszczenia, aby na kolejnym spotkaniu móc przejść do następnych. Każda decyzja wymaga czasu, podczas podejmowanych decyzji pojawiają się pytania, więc zrozumiałym i nawet koniecznym jest dla mnie pozostawienie Klienta z przedstawionymi informacjami oraz rozwiązaniami, aby mógł się z nimi dokładnie zapoznać.

Aby jak najbardziej obrazowo przedstawić Klientowi zastosowane materiały i rozwiązania, prezentuję wzorniki tapet, okładzin, kolorów, tkanin, laminatów, kamieni, konglomeratów, gresów, płyt, listew, desek parkietowych etc.
Akceptacja przedstawianych pomieszczeń to jednocześnie rozpoczęcie dalszego procesu projektowego.

 

6. Projekt techniczny
Po akceptacji wszystkich rozwiązań projektowych nadchodzi czas na przedstawienie projektu technicznego. Takie rozwiązania przedstawiam głównie w formie rzutów poziomych, z opisem rozwiązań oraz wymiarowaniem. Klient otrzymuje układ: elektryki, wod-kan, c.o., zmiany budowlane, okładzin ściennych, posadzek, zabudowy G-K etc. Przedstawiane rzuty są czytelne i zrozumiałe dla wszystkich ekip podwykonawczych pracujących przy Inwestycji na dalszych etapach.

 

7. Wizualizacje
Wizualizacje to zwieńczenie projektu i swoista wisienka na torcie ciesząca oko każdego Klienta. Ma ono formę widoku 3D przedstawiającego fotorealistyczny model projektowanego wnętrza z uwzględnieniem wszystkich projektowanych i akceptowanych wcześniej elementów. Wizualizacja ma przede wszystkim za zadanie przedstawić Klientowi możliwie jak najbardziej zbliżony obraz wnętrza jaki uzyskamy dzięki realizacji projektu.

Widoki pomieszczeń ustalamy wcześniej wspólnie. Analizujemy, które spojrzenie na wnętrze jest nam najbardziej niezbędne oraz którego jesteśmy najbardziej ciekawi przed finałem.

 

8. Finalizacja
Końcowy etap projektu to przekazanie książki projektowej zawierającej wszystkie rysunki techniczne w tym: rzuty poziome, widoki ścian, rozwiązania techniczne, układy pomieszczeń, wizualizacje, projekty pojedynczych elementów oraz mebli, specyfikację wraz wycenami, nazwami artykułów, adresami sklepów, kontakt do wykonawców. Książka projektowa to niezbędny element przy dalszej realizacji.

 

9. Nadzór autorski
Jeśli na początku współpracy Klient zdecydował się na nadzór autorski realizujemy dalszy etap projektowy czyli nadzór i opiekę nad projektem. Na tym etapie wspieram Klienta podczas realizacji zamówień, weryfikuję pracę podwykonawców, zwiększam ilość wizyt na Inwestycji.